Telefon: 036-39 20 00

Edströms Service

Stort Serviceteam med rätt kompetens

Vi är din rutinerade partner när det gäller reparation och underhåll. Vårt bästa tips? Teckna serviceavtal!

- Reducerade priser på reparationer som utförs i samband med förebyggande underhållsservice.
- Regelbunden underhållsservice.
- Edströms tar kontakt när det är dags att boka tid för servicebesök.
- Fri telefonrådgivning.

STORT SERVICETEAM MED RÄTT KOMPETENS

Den samlade kompetensen i vårt breda serviceteam gör oss till en stark servicepartner, alltid beredd och med gedigen kunskap och erfarenhet av allt det som kan krångla med din maskin.

Service
Med vårt stora team av servicetekniker har vi möjlighet att erbjuda dig hjälp inom alla tänkbara områden. Från akuta produktionsstopp och underhåll till utbildningar och support. Hör av dig för mer information om hur vi kan hjälpa dig.

Reservdelar
Våra servicebilar är alltid fulladdade med de vanligaste reservdelarna till din maskin. Det gör att vi oftast kan lösa ditt problem redan vid första besöket. Därutöver rymmer våra bilar och vårt lager ett stort urval av reservdelar, redo att snabbt komma på plats.

Tillgänglighet
På Edströms vet vi värdet av att minimera driftstopp i din produktion. Du kan alltid få snabb och professionell hjälp av den som är expert på just din maskin. Dessutom tar våra servicetekniker sig snabbt till dig med reservdelar.

Förebyggande underhåll
Det bästa sättet att undvika produktionsstopp på grund av maskinkrångel är att ligga steget före. Kontakta oss så berättar vi gärna mer om våra förmånliga avtal för förebyggande underhåll. Vi erbjuder en effektiv service som ser till att er produktion alltid kan gå på högvarv.

Serviceavtal
Med Edströms serviceavtal kan eventuellt slitage eller skador upptäckas innan det är för sent. Det minskar risken för dyra reparationer och andra kostnader för maskinproblem avsevärt. Dessutom har våra avtalskunder en rad förmåner.

Telefonrådgivning
Ibland kan det räcka att få tips och råd på telefon för att själv kunna lösa problemet. Vi är bara ett samtal bort och du kan snabbt få prata med den som är bäst lämpad att hjälpa dig med din maskin.
Plåtbearbetning: 036-39 20 72 | Skärande bearbetning: 036-39 20 70 | Reservdelar: 036-39 20 73

Vi tar hand om dig när du ringer - Välkommen att ringa eller mejla oss

gosj payd jagu
Görgen Sjöholm Patrik Ydreborg Jan Gustafsson
Servicekoordinator Plåt Servicekoordinator Skärande Reservdelsansvarig
Tel: 036-39 20 72 Tel: 036-39 20 70 Tel: 036-39 20 73
Mobil: 0708-39 20 72 Mobil: 0708-39 20 70 Mobil: 0708-39 20 73
gorgen.sjoholm@edstroms.com patrik.ydreborg@edstroms.com jan.gustafsson@edstroms.com



Serviceteam med bredd och spets

majo jiov inni
Magnus Johnsson Jimmy Överstam Ingemar Nilsson
magnus.johnsson@edstroms.com jimmy.overstam@edstroms.com ingemar.nilsson@edstroms.com
     
mabr paha peha
Magnus Breithold Patrik Hanell Per Hansson
magnus.breithold@edstroms.com patrik.hanell@edstroms.com per.hansson@edstroms.com
     
jida viwa masa
Jim Davis Viktor Wahlström Marcus Samuelsson
jim.davis@edstroms.com viktor.wahlstrom@edstroms.com marcus.samuelsson@edstroms.com

 

© Edströms 2017 | Telefon: 036-39 20 00 | Solåsvägen 14 | 551 99 Jönköping | Kontakt | Information om cookies